2440/730
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“Kuglelamel”. Pendel med lameller af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 40. Diam. 38.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
Fra
i
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
6 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
865986 | ||
802930 | ||
941695 | ||
815067 | ||
951464 | ||
815067 |