12148/83
'Judaskysset' figur af bemalet træ samt to putti af bemalt træ og gips. H. 29. B. 23. D. 11 cm. Putti H. 15. B. 15 cm. Barokform. 19.-20. årh. H. 18. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021
Vurdering
Hammerslag