12148/​83

'Judaskysset' figur af bemalet træ samt to putti af bemalt træ og gips. H. 29. B. 23. D. 11 cm. Putti H. 15. B. 15 cm. Barokform. 19.-20. årh. H. 18. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK