886/132
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Strandparti med fiskere, der trækker båden op på land. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 92×127.
Udstillingsetiket på blændrammen.
Minimale krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger. Retoucheringer. Lærred bør strammes op.
Malerier, antikker og våben, 28. maj 2019
Vurdering
Hammerslag