2440/47
Svensk reol med underskab af bemalet træ, overdel med fire faste hylder, forskudt underdel med to panelerede døre. Gustavainsk form, 20. årh. H. 235. B. 112. D. 50.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Vurdering