1834/1563
Grønlandske kunstnere, 20. årh.
Fem figurer af udskåret fedtsten. Delvist signerede. H. 8–19. (5)
Proveniens: Bodil Kaalund (1930–2016), herefter i familiens eje.
Brugsspor. Mindre afslag. En med reparation.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag