1946/336
Samling af seks stokke af træ, to med håndtag af sølv. Sverige, 20. årh.s begyndelse. L. 82–95 cm. (6)
Fremstår med en del alders- og brugsslitage. Buler. Graveringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag