2440/​108

Makonde skulptur af udskåret hardwood. 20. årh.s sidste halvdel. H. 50.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Falmet.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. september 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag