2148/919
Dansk møbeldesign
Et par Klismos stole af sortlakeret træ. Sæde betrukket med rosa uld. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Stole med revne/defekt ved ryg.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud