2048/791
Kristian S. Vedel (f. 1923, d. 2003)
Fem væghylder heraf en af massiv teak, tre af oregon pine og en af mahogni samt 14 tilhørende bøjler af formbøjet bøg. Udført hos snedkermester I. Christiansen, København. H. 2. L. 58/75/85/128. D. 17,5. (7)
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker samt mindre kantafslag. Hylde af mahogni afskåret.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud