2446/1196
A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse)
Broche og et par øreclips af forgyldt sølv hver prydet med hvid emalje. Broche diam. 5 cm. Øreclips diam. 25 mm. (3)
Æske medfølger. Øreclips er ikke A. Michelsen.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering