2004/104
Et par lampetter af forgyldt bronze, støbt med bladværk, hver med to lysarme. Rococoform. 20. årh. H. 36. (2)
Den ene lysarm med lille revne fra støbningen. Borrede huller til ledning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag