1316/87
Agnes Slott-Møller (f. København 1862, d. på Løgismose ved Assens 1937)
Samtale ved havelågen. Sign. Agnes Slott-Møller 98. Olie på lærred. 44×40.
Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 15. april 2013
Vurdering
Hammerslag