1647/882
Niels Lergaard (f. Vorup 1893, d. København 1982)
“Vej gennem Korpenland, Bornholm”. Sign. Niels Lergaard 1953; sign, betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 90×116.
Behov for let overfladerensning. Minimale afskalninger.
Moderne kunst og design, 22. november 2016
Vurdering
Hammerslag