2415/206
Christian Clausen (f. København 1862, d. sst. 1911)
Interiør med læsende kvinde ved vinduet. Sign. monogram. Olie på lærred. 56×44.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag