1342/​1712

En samling bestik af sølv bestående af strøske, tænger m.m. Vægt ca. 258 gr. Samt fire dele med skafter af sølv og russisk babyrangle af delvis forgyldt sølv. Endvidere sukkertang af pletsølv. 19.-20. årh. L. 10,5–21. (13)

Proveniens: Isabella von Wolff, gift med Ferdinand Graf von Zeppelin.

Mindre buler, ridser og mærker. Fire dele med adskillelse mellem håndtag og blad/gaffel. Rangle med løst håndtag.

Varia, 17. oktober 2013

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK