1947/116
Skammel af mahognibejdset træ, dekoreret med forgyldte skæringer. Directoire form. 20.-21. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Centralt ornament mangler på den ene side.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag