2049/85
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Interiør med rygvendt model på en divan. Sign. Jul. P. 1919. Olie på lærred. 34×42.
Enkelte minimale retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag