1835/​1570

Gulvvase af matglaseret stentøj modelleret med fire hanke. Nordafrika. 20. årh. H. 87.

Proveniens: Hjemtaget af Globetrotter Jørgen Bitsch.

Mindre brændingsfejl / afslag.

Varia, 30. august 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK