1835/1570
Gulvvase af matglaseret stentøj modelleret med fire hanke. Nordafrika. 20. årh. H. 87.
Proveniens: Hjemtaget af Globetrotter Jørgen Bitsch.
Mindre brændingsfejl / afslag.
Varia, 30. august 2018
Vurdering
Hammerslag