827/143
Italiensk maler, 17. årh.
Den hellige Familie. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 82×62.
Mindre aldersslitage. Lærredet er dubleret.
Malerier, varia og tæpper, 29. februar 2012
Vurdering
Hammerslag