2431/50
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt dekoreret med gennembrudte skæringer samt ansigt, to svungne lysarme. Rokoko form. 19. årh. H. 83. B. 41.
Brugsslitage. Ridser, mærker og enkelte mindre afslag. Spejlfelt med misfarvinger. Mindre reparationer.
Vurdering