1804/1713
Et par Charles X kandelabre af patineret bronze og Siena marmor, glatte stammer opsat på trepasfod med dyrepoter, hver med én lige og tre svugne lysarme. 19. årh. H. 53 og 54. (2)
Forskellige lysmanchetter. Kanthak på sokler. Løse samlinger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 25. januar 2018
Vurdering
Hammerslag