2044/885
“Orion”. Lænestol med stel af bøg, sko af messing. Sæde, sider og ryg betrukket turkis stof. Formgivet 1953. Udført og mærket hos S.M. Wincrantz, Skövde.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og smuds.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud