1250/1510
Fransk kaminur af delvist forgyldt og patineret bronze med plaketter af porcelæn, støbt med putti ved urhus, hvidemaljeret urskive med romertal. 19. årh. H. 38.
Optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 13. december 2012
Vurdering
Hammerslag