1250/​1510

Fransk kaminur af delvist forgyldt og patineret bronze med plaketter af porcelæn, støbt med putti ved urhus, hvidemaljeret urskive med romertal. 19. årh. H. 38.

Optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Varia, 13. december 2012

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

(Autobud) 6.500 DKK
6.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
4.000 DKK