1948/462
Lille dansk barok almueskab af fyrretræ, med udskåren front hvorpå teksten “Gud er min Trøst Allen” [i alt]. 18. årh.s midte. H. 112. B. 68. D. 33.
Generelle brugs- og alderstegn. Ét ben ej fastgjort. Senere låse. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud