2014/121
Niels Holsøe (f. København 1865, d. Charlottenlund 1928)
Interiør med alterkors og stage på en dragkiste. Sign. monogram. Olie på træ. 27×35.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag