2049/7116
Mandlig tvillingefigur, Ere Ibeji, udskåret træ. Yoruba. Nigeria. H. 28.
Proveniens: Ex. Engelsk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
Tribal art, 6. december 2020