1948/45
Kinesisk miniature altersæt af mammuttand. rigt udskåret med scenerier, design og ringe. Qing ca. 1900. H. 11–12 cm. (3)
Aldersrelaterede spor. Ornamenter knækket og mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag