2023/59
Dansk amlue barometer af ådret og forgyldt træ. Louis XVI form, 19. årh. H. 115. B. 33.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Restaureret/ senere bemalet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag