2023/​59

Dansk amlue barometer af ådret og forgyldt træ. Louis XVI form, 19. årh. H. 115. B. 33.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Restaureret/ senere bemalet.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

1.300 kr.

1.300 kr.
(Autobud) 1.250 kr.
1.200 kr.
(Autobud) 1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.