2051/8107
Signeret Hereke silketæppe med metaltråde, Tyrkiet. Nichedesign på blå bund rigt prydet med blomstergrene, palmetter og rosetter. Øverste højre hjørne med monogramsignatur. Ca. 1,1 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 149×99.
Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020
Vurdering
Hammerslag