1703/​1646

Chinahead dukke med krop af stof samt porcelænshoveddukke mrk. Köppelsdorff 3429 med krop og lemmer af komposition. 19/20. årh. 35/58 cm. (2)

Köppelsdorf: Mangler tænder, øjne defekte, tunge med afslag. Krop med afslag og defekter, lyd i mave mangler. Begge med uoriginalt tøj.

Varia, 19. januar 2017

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag