1703/1646
Chinahead dukke med krop af stof samt porcelænshoveddukke mrk. Köppelsdorff 3429 med krop og lemmer af komposition. 19/20. årh. 35/58 cm. (2)
Köppelsdorf: Mangler tænder, øjne defekte, tunge med afslag. Krop med afslag og defekter, lyd i mave mangler. Begge med uoriginalt tøj.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag