2104/250
Større og mindre Sunderland pink lustre kander af fajance dekorerede i farver med The Marines Compas og Schooner, modsatte side med tekst. England 19. årh. H. 21 og 15 cm. (2)
lille kande afslag på top kant, større kande mindre stjerne revner ved bund-skanten, naturlige krakeleringer
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud