1813/524
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 305”. Fritstående skrivebord af eg. Front med tre skuffer, sider med klapper. Udført og stemplet hos Andreas Tuck. H. 73. L. 136/232. B. 75.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser, mærker og enkelte stødmærker. Enkelt vandskjold på top. Nøgle medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 27. marts 2018
Vurdering
Hammerslag