2448/​543

Harald Nielsen (f. Baarse 1892, d. 1977)

“Pyramide”. Kaffekande af sterlingsølv. Hank af udskåret ibenholt. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 600 A. Vægt 682 g. H. 19,5.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Hankens øverste del med en hårrevne fra samling og udefter, samt med et afslag på nederste del.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?