2445/708
“A-Lampen”. Loftlampe af hvidlakeret kobber. Model A 50. Udført hos Louis Poulsen. 1930'erne. H. 50. Diam. 50.
Litteratur: Louis Poulsen katalog B.17, ca. 1930, s. 76–77.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
882802 |