Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Fenêtre”, 1972. Sign. Pierre Alechinsky, 7/99. Litografi og radering/akvatinte på papir. Bladstørrelse 102×68.
Papiret er gulnet. Håndteringsmærker langs kanterne. Undersøgt i ramme.
912917 |