1639/​40

Et par gadelamper af sortmalet smedejern og glas, sekssidet lygtehus. Ca. 1900. H. ekskl. sokkel til nedgravning 380. (2)

Rust. Et defekt glas. Ridser og mærker. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier og møbler, 26. september 2016

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag