2043/749
Enrico Baj, Edoardo Sanguineti (f. Milano 1924, d. Varese 2003)
“Do It Baj Yourself”, 1968. Tryksign. Baj, 361/400. Offset på papir samt på klodser af træ. Udgivet af Gabriele Mazzotta, Milano. 34×25×7.
Almindelig patina, herunder håndteringsmærker, samt noget slitage på hjørner og kanter af omslag.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud