2048/853
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)
To pendler med lameller af fyr. Udført hos AB Ellysett, Markaryd, Sverige. H. 28–32. Diam. 40. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærme med nogle afslag og revner. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag