2120/938
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
En aflang bakke af massiv teak med hanke. Stemplet Dansk Designs Denmark, JHQ. L. 68. B. 31.5.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Almindelig brugsslitage. Revner i træet.
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Vurdering
Hammerslag