1840/991
Svend Saabye (f. Nyborg 1913, d. 2004)
Grønt landskab med personer i samtale. Sign. Saabye. Olie på lærred. 53×67.
Mindre krakeleringer. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 2. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag