1947/236
Et par kirkestager af messingblik og metal, prydet med blomster og bladværk, hver med fem lysarme. Ca. 1900. H. 63. (2)
Dele af ornamenter mangler på den ene stage. Drypskåle og lysholdere borrede. Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag