12148/​216

Filmplakat. “Hold da helt Ferie”, 1965. Medvirkende Lily Boberg, Axel Strøbye m.fl. Litografi i farver. Trykt hos Parrot-Litho. Bladmål 84×62. Uindrammet.

Få brugsspor. Plakaten har været foldet, hvilket tidligere var sædvane ved forsendelse af filmplakater fra producenterne til biograferne. Original stand.

Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag