2008/​293

Ubekendt maler, 20. årh.

“Midnatssol ved Landegode, Bodø, Norge”. Utydeligt signeret W. Strö? 1938. Vandfarve på papir. Lysmål 17×30.

Enkelte fugtpletter. Undersøgt i ramme.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag