2436/164
Antik Thrakisk kelim, sydøstlige Europa. 19. årh. 333×331.
Litteratur: Lign. eks. Peter Bausback, München 1983. Kelim, Antike orientalische Flachbewebe. Planche 4–6, side 40–45.
fremstår med mindre huller, slitage og gamle reparationer. Slidte frynser.
Fra
i
Glostrup
Vurdering