2414/155
Samling primært hollandske fliser, dekorerede i mangan og farver. 17.-18. årh. (30)
19 mangan dekorerede fliser med design, personer og dyr 11 dekorerede i farver med arkitektur, stjerne mv.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag langs kanter, revner
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag