2414/​155

Samling primært hollandske fliser, dekorerede i mangan og farver. 17.-18. årh. (30)

19 mangan dekorerede fliser med design, personer og dyr 11 dekorerede i farver med arkitektur, stjerne mv.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag langs kanter, revner

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

3.000–5.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK