2439/1647
Tysk bakke af sterlingsølv, med to hanke, i spejlet graveret crest samt datering 1973, stemplet Wilkens. Vægt 485 g. Diam. 24 cm.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret.
Vurdering
Hammerslag
28 bud