2034/17
Victoriansk lygteur med spilleværk i kasse af nøddetræ, værk med repetion. England, 19 årh.s slutning. H. 53. B. 35. D. 25.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag