2026/7
Dansk maler, 19. årh.'s første halvdel
Opstilling med frugt, druer og en stor buket på en stenkarm. Usigneret. Olie på lærred. 75×95.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 709, 2002 nr. 1430.
Lærred bør strammes op. Større krakeleringer. Mindre retoucheringer/reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. juni 2020
Vurdering
Hammerslag